V dražbě jsou cedule dvě, jedna z Ohrady a druhá z Tachovského náměstí. Dražbu odstartovala Praha 3 na platformě Dobrot.cz

„Sběratelská rarita a zároveň možnost, jak přispět na dobrou věc. Obohaťte svou sbírku a transformujte přežitý věk totality na pomoc potřebným," je uvedeno u sbírky.

Výtěžek z dobročinné aukce podle městské části poputuje na rehabilitační pomůcky pro děti se zdravotním znevýhodněním.

 
Aukce odstartovala již v půl 10 dopoledne a během 5 hodin se suma za cedule vyšplhala do několika tisíců. Cena cedule, která byla původně na Ohradě se před 15. hodinou vyšplhala již na téměř 7 tisíc. Na ceduli z Tachovského náměstí lidé přihazují značně více, čtyřiapadesátý zájemce nabízí dokonce 25 tisíc.

Do dražby mohou zájemci přihazovat až do 19. prosince do 19 hodin, kdy aukce končí.

Odhalení první uliční cedule Hartigova v bývalé Koněvově ulici v Praze 3.
Z Koněvovy ulice je Hartigova. Pět tisíc lidí si do půl roku musí změnit občanku

K přejmenování ulice z Koněvovy na Hartigovu došlo 1. října letošního roku. Ulice byla takto pojmenována na počest prvního žižkovského starosty Karla Hartiga. Ulice leží celá na Žižkově a je dlouhá asi 3,4 kilometru.

Zastupitelé Prahy 3 schválili podání žádosti o přejmenování Koněvovy ulice na Hartigovu před rokem. Před tím o změnu usilovali někteří místní obyvatelé, jejich snahy ještě posílilo loňské napadení Ukrajiny Ruskem.