Silnice na území Prahy jsou dnes sjízdné a mokré po chemickém posypu. Sypače vyjely na nejdůležitější komunikace v úterý odpoledne a večer silničáři začali uklízet i ostatní ulice. Pracovalo na tom 73 sypačů a další technika. V úterý zahájený úklid dosud neskončil. ČTK to sdělila mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Sypače vyjely v letošní zimě v hlavním městě kvůli sněhu poprvé o uplynulém víkendu. Zimní údržbu provádí TSK pravidelně od 1. listopadu do 31. března následujícího roku. 

První sníh na Vyšehradě.
Metropoli zasypal sníh. Nejen Pražané si užívají bílou nadílku i na Vyšehradě

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) spustilo portál, který zobrazujíce pohyb vozidel zimní údržby na dálnicích a silnicích první třídy, které má ŘSD ve správě: konkrétní údaje určené k informování veřejnosti lze najít na internetové adrese udrzba.rsd.cz. Mapa nabízí přehled o aktuální poloze vozidel zimní údržby (včetně možnosti rozkliknout si údaj o směru jízdy) a prostřednictvím barevného odlišení jednotlivých úseků komunikací poskytuje informace o době, která uplynula od jejich posledního průjezdu spojeného s ošetřením povrchu vozovky. 

Zimní údržba komunikací v Praze:

Zdroj: Youtube

Počasí zkomplikovalo v úterý odpoledne a v podvečer v Praze také provoz MHD. Některé tramvajové, městské i příměstské autobusové linky jezdily se zpožděním či odklonem. Aktuální situaci linek městské hromadné dopravy můžete sledovat skrze interaktivní mapu PID.

Ilustrační foto
Provoz omezen, zrušení zastávky. Sníh omezuje hromadnou dopravu v kraji

Ve středu si Pražané od hustého sněžení na chvíli odpočinou. Přes den bude na území Prahy sice zataženo, ale místy může být i polojasno. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od -2 do 0 °C. V noci se místy může vyskytnout ojedinělé sněžení nebo sněhové přeháňky. Čtvrteční počasí bude velice podobné tomu středečnímu, teploty však neklesnou pod bod mrazu. 

Konec pracovního týdne už přinese nižší teploty. V noci ze čtvrtka na pátek se bude teplota pohybovat mezi -3 až -5 stupni, při protrhané oblačnosti se může ochladit až na -8 stupnů. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -1 °C. Podle webu Českého hydrometeorologického ústavu bude stejně mrazivá i sobota, kdy se denní teploty budou pohybovat opět bod bodem mrazu.