Feri se podle nepravomocného rozsudku obvodního soudu dopustil tří skutků. Dva se podle obžaloby staly v březnu a v listopadu roku 2016 v jeho bytě v Praze 3. Feri podle verdiktu obě dívky, kterých se skutky týkají, přes jejich nesouhlas líbal a osahával a následně s nimi prováděl různé sexuální praktiky. Jedné z nich bylo v té době 17 let.

Třetí incident se stal podle rozsudku v roce 2018, kdy si Feri pozval do Poslanecké sněmovny ženu kvůli možné pozici stážistky. Ženu se podle soudu pokoušel líbat a osahávat, podařilo se jí ale odejít, obžaloba proto případ kvalifikuje jako pokus o znásilnění.

Feri ve své závěrečné řeči mimo jiné poukazoval na údajné rozpory ve výpovědích žen. Řekl také, že policie a státní zástupce k jeho případu přistupují alibisticky. Stíhání pro něj znamenalo destrukci pracovního, ale i osobního života, uvedl. Po vynesení verdiktu novinářům řekl, že je z rozsudku zklamaný, doufá v to, že odvolací soud bude mít na případ jiný názor.

Podle nepravomocného rozhodnutí obvodního soudu by měl Feri třem poškozeným zaplatit celkem 510.000 korun, jedné z nich měl navíc uhradit dalších 33.000 za psychoterapii. Podle serveru iROZHLAS a Radiožurnálu se ženy proti výši přiznaného zadostiučinění odvolaly. Státní zástupkyně, která pro Feriho tříleté vězení požadovala, proti rozhodnutí soudu odvolání nepodala.