Zdarma a bez doporučení praktického lékaře lze absolvovat nejenom odbornou prohlídku mateřských znamének, ale i vyšetření plic nebo měření krevního tlaku plus test na diabetes. 

Zdroj: Youtube

Jedná se tedy o preventivní opatření, která mají pomoci například se včasným odhalením hypertenze, cukrovky, ale i rakoviny. V případě, že se objeví problém – a zkušenosti z podobných preventivních akcí napovídají, že leckteří z příchozích udělali moc dobře, že se zastavili a svěřili se do rukou odborníků – pacient na místě získá doporučení, jak postupovat dál.

Ilustrační snímek
Únava, nechutenství a bolest zad. Nádory se projevují běžnými příznaky

Zájemci si ale mohou přijít i pro další rady. K dispozici budou poradna pro zdravý životní styl a odvykání kouření, gynekologická poradna, lékové poradenství – a dokonce možnost konzultace s psychologem. Mimo jiné se tedy naskytne příležitost probírat trable související třeba s obezitou.

A pokud jde o kouření, skoncovat s ním podle profesora Michala Vrablíka působícího právě ve Všeobecné fakultní nemocnici přinese tělu větší užitek než rozhodnutí o změně jídelníčku (s přechodem od nákupů v uzenářství a lahůdkářství do zelinářství) a o aktivním pohybu dohromady.

Profesor Michal Vrablík ze III. interní kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze
Lékař k velikonočnímu hodování: buďme sobci a mysleme na sebe

Na akci, jejíž kvalitu zaručuje zapojení nemocnice, která zde působí, a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, ale i zapojení Státního zdravotního ústavu, bude rovněž k dispozici kavárenské občerstvení. Postarají se o ně spolek Revenium a kavárna Modrý domeček, zaměřující se na pomoc se zaměstnáváním lidí se zdravotním nebo duševním handicapem.

Rok prevence - zdravý životní styl

Zdroj: Youtube