V pražské zoologické zahradě bylo velmi živo a veselo. Několik desítek rodin, které se starají o děti formou náhradní rodinné péče, se zde setkali v rámci speciálního programu. Společně se zúčastnili komentované prohlídky zoo a setkali se s oblíbenými zvířaty.

Na úvod setkání vystoupili sami pěstouni, kteří se svěřili se svými příběhy a zkušenostmi. Následně je doplnil ředitel Dobré rodiny Zdeněk Soudný, organizace, která pěstouny podporuje a zajišťuje například i jejich vzdělávání.

Lední medvědi - Gregor a Aleut v Zoo Praha:

Lední medvědi - Gregor a Aleut v Zoo Praha. | Video: Deník/Radek Cihla

Pěstounům byla představena i nová píseň písničkáře Pokáče, kterou jim věnoval jako vyjádření úcty k jejich obětavosti. A sklidila úspěch. „Písnička i dnešní den se všem moc líbily, mám z toho upřímnou radost,“ řekla náměstkyně primátora Alexandra Udženija.

V letošním roce budou Dny pěstounství pokračovat celý červen. Hlavní město zároveň hledá další nové pěstouny, které by umožnili dětem vyrůstat v rodině. Nedostatek přechodných i dlouhodobých pěstounů panuje ale v celé republice.

Mohlo by vás zajímat:

Gorilí mládě je samička, jmenuje se Gaia. Jméno dostala od primatoložky Goodall

Bioložka a ochránkyně přírody Jane Goodallová slavnostně pokřtila mládě gorily nížinné, které se narodilo 12. dubna. | Video: Deník/Radek Cihla