Den v Zoo jen za korunu? V sobotu ano

Speciální program na Den dětí si připravili i chovatelé v Zoo Praha ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy. Sobotní den nabídne návštěvníkům živou hudbu, soutěže o ceny, sportovní aktivity i skákací hrad. V neděli pak slavnostně pokřtí i měsíční mládě orangutana. Během celého víkendu pak samozřejmě nebudou chybět ani speciální komentovaná krmení.

Děti do 15 let budou mít v sobotu 1. června navíc vstup za symbolickou jednu korunu.

Den dětí s Lovci znaků a skupinou Bombarďák

Zábava pro děti i dospělé? Tak může vypadat Den dětí v Holešovické Tržnici, kde se dá spojit příjemné s užitečným. V Hale 22 ochutnají pochoutky od farmářů, děti se pak mohou vydat na výstavu Lovci znaků, která nabídne rozšířený program s workshopy. Konec programu pak ovládne skupina Bombarďák se svým koncertem.

Výstaviště Holešovice, Lovci znaků. | Video: se souhlasem Výstaviště Holešovice

Workshopy jsou vhodné pro děti ve věku 6–15 let, s pomocí rodičů je ale jistě zvládnou i mladší návštěvníci. Probíhat budou od 10.00 do 15.00 hodin v Hale 17, kde se nachází i samotná výstava Lovci znaků. Za cenu 290 Kč získáte vstup na výstavu i tvoření.

Den železnice ve Vršovicích a Den dětí v Muzeum MHD

Během sobotního dne si na své přijdou i milovníci vlaků. Pražská integrovaná doprava (PID) totiž pořádá Den železnice a zve návštěvníky do areálu a depa Vršovice od 9:30 do 17 hodin.

Jako součást programu budou již tradičně zahrnuty jízdy parních a jiných historických vlaků, zájemci ale mohou obdivovat i nová železniční vozidla. V rámci Dne dětí budou zpřístupněné i běžně nepřístupné prostory jako zázemí depa nebo opravny vozidel. Speciální bohatý program přímo pro děti doplní i tvořivé dílny a zábava za přítomnosti slona Elfíka.

Na děti nezapomněli ani v Muzeu MHD ve Střešovicích. I tam bude připraven celodenní program pro nejmenší i ty velké od 9 do 17 hodin.

Policejní neděle ve Žlutých lázních

Kdyby dětem sobotní oslavy nestačily, příležitost se naskytne i v neděli. Ve Žlutých lázních bude totiž v neděli 2. června připraven projekt U vody bez nehody Policie ČR. V rámci speciálního programu se představí různé ukázky i aktivit s preventivní tématikou včetně první pomoci.

Do areálu přiletí i policejní vrtulník a záchranáři malým i velkým ukážou, jak vypadá záchrana tonoucího ze vzduchu. Kromě toho policisté převedou i ukázky kynologie a to konkrétně zadržená pachatele na útěku policejním psem.

„Jsme za opakovanou spolupráci s policií velmi rádi. Díky tomu má totiž náš dětský den ve Žlutých lázních také druhý rozměr a to preventivní, kdy se děti dozví, jak se bezpečně chovat u vody, což je přesně naše téma. Dovědí se, jak někomu pomoct, když se topí, a to pomocí zábavných aktivit. Navíc jsou ukázky policie z praxe velmi poutavé,“ říká Jan Dell, výkonný ředitel areálu Žluté lázně.

Den dětí začne v půl jedné odpoledne a potrvá až do pozdního odpoledne. Vstupné na akci je zdarma.