Demonstranti byli shromážděni v horní části náměstí, řada z nich měla národní vlajku a mohutně byly slyšet píšťalky i bubny.

Na akci avizovali svoji účast předseda mimoparlamentní strany PRO Jindřich Rajchl, či poslanci za SPD Jiří Kobza a Jaroslav Foldyna.

Demonstrace na Václavském náměstí 23. března. | Video: Deník/Radek Cihla

Počet demonstrujících po druhé hodině se dal odhadnout v řádech tisíců osob.

Před půl třetí promluvil na demonstraci Jindřich Rajchl. Ve svém vystoupení nabádal mimo jiné k zachování české koruny a odmítnutí green dealu. Dále konstatoval, že Česká republika by neměla vstupovat do rusko - ukrajinského konfliktu, "který není náš." Podle jeho slov by čeští vojáci měli chránit pouze naši zemi a pomáhat při přírodních katastrofách. Neměli by být nasazováni v zahraničních misích NATO.

Shromáždění označil jako signál pro premiéra Petra Fialu. "Začněte respektovat vůli našich obyvatel, nebo podejte demisi," prohlásil Rajchl. Odpovědí mu bylo skandování "Demisi, demisi." Poté vyzval všechny přítomné k minutě ticha za oběti včerejšího teroristiockého útoku v Moskvě a také za všechny oběti rusko - ukrajinského konfliktu.

Na obrazovce bylo promítán záznam z vánočního poselství bývalého prezidenta republiky Miloše Zemana:

Demonstrace na Václavském náměstí 23. března. | Video: Deník/Radek Cihla

Po 15. hodině musela na shromáždění zasahovat i policie, která je po celou dobu přítomná. Řešila menší potyčky mezi účastníky.

Před pátou hodinou odpoledne zazněla na závěr oficiální akce státní hymna, posléze se lidé začali rozcházet pryč.