Václavské náměstí protestující zaplnili, přičemž zjevně většinou dodržovali dvoumetrové rozestupy a měli nasazené respirátory. Podle odhadu policie se v centru Prahy sešlo kolem deseti tisíc lidí.

Lídři Milionu chvilek vyzvali senátory, aby na prezidenta podali ústavní žalobu pro podezření z velezrady. Tu mají indikovat i Zemanovy výroky k výbuchu ve Vrběticích, kterými podle pořadatelů akce hlava státu „nahrála“ argumenty ruské propagandě a dezinformační scéně. „Vyzýváme také členy Poslanecké sněmovny, aby ústavní žalobu Senátu podpořili,“ uvedl hudebník a někdejší politik Michael Kocáb, který inicioval za stejným účelem občanskou petici.

„Ochlazení vztahů s diktátorským ruským režimem po Vrbětické kauze určitě není žádný zásadní problém, za který ho označil vicepremiér Hamáček. Je obtížné mít normální vztahy se státem, který se snaží soustavně podrývat naše instituce. Je obtížné mít normální vztahy s prezidentem, za jehož vlády bylo zabito nejméně dvacet novinářů…,“ prohlásil mimo jiné předseda spolku Benjamin Roll.

Analytička Lenka Víchová z think-tanku Evropské hodnoty popsala Zemana jako „trojského koně Kremlu“. Víchová upozornila, že s kolegy z projektu Kremlin Watch upozorňovala už před pěti roky na Zemanovy kroky a výroky ve prospěch Ruské federace. Konkrétně zmínila jeho obhajobu Moskvy v kauze Novičok nebo slova o „občanské válce“ na Ukrajině. „Tehdy to bral v Česku málokdo vážně. Dnes je situace diametrálně odlišná,“ poznamenala Víchová.

Zdeněk Šarapatka, někdejší Zemanův poradce z dob jeho premiérování a dnes člen Rady ČT označil prezidenta za „nejvyššího škůdce“ v zemi a odsoudil údajné snahy „hradní kliky“ odstranit z České televize elitní novináře včetně například Jakuba Železného.

Organizátoři manifestace poukázali také na roli prezidentova kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého v „neformální komunikaci“ mezi Kremlem a Pražským Hradem. Pozici premiéra Andreje Babiše a jeho hnutí ANO popsali jako „vlastní vinou zatlačeného mezi prezidenta na jedné straně a neskrývaně proruské komunisty a SPD“.

Babiš podle Rolla zveřejnil informace o roli ruských agentů v explozi ve Vrběticích jen proto, že se k tomu chystali investigativní novináři. Neúčast Rosatomu v zakázce na dostavbu Dukovan, největší v historii Česka, není podle Milionu chvilek zdaleka jistá.