Muži měli napadnout dva policisty žerděmi, na kterých měli zavěšené vlajky. Incident vyšetřuje policie jako spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. 

„Toho se dopustili po ukončení shromáždění na Václavském náměstí v sobotu 11. března. Kriminalisté v rámci vyhodnocení kamerových záznamů vyhledali konkrétní protiprávní jednání a podobu dosud neznámých podezřelých. Pokud je poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se prosím na linku 158. Děkujeme," vyzvala veřejnost policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

V sobotu 20. května policie již jednoho z mužů ztotožnila. "Podezřelý muž s vousy se poznal v médiích a sám se přišel přihlásit na policejní služebnu," informuje policie v oficiální zprávě. Jeho případ policie odložila. „Kriminalisté dospěli k závěru, že nedošlo k naplnění znaků trestného činu," dodala Siřišťová.

V neděli 9. července policie vydala další informaci. "Totožnost druhého muže již taky známe. Děkujeme všem za pomoc při pátrání. V současné chvíli s ním probíhají standardní úkony trestního řízení," uvedla na policejním webu mluvčí Violeta Siřišťová.