Celodenní program začal registracemi už v půl deváté ráno. Start prvního závodu byl naplánovaný na desátou hodinu dopolední. Finálové běhy odstartovaly krátce po jedné hodině odpolední.

Závodníkům i majitelům čtyřnohých kamarádů přálo v sobotu slunečné počasí, a tak si pejsci běhy užívali. „Corgi Race Cup byla skvělá akce, ta koncentrace psí roztomilosti byla jedinečná," sdělila Deníku účastnice programu Lucie Jirsová.

Krátce před polednem se organizátorům podařil nový český rekord. Na jednom místě vyfotografovali 159 psů. Sobotní akci doplnil i další doprovodný program. Kromě závodů se účastníci mohli podívat na ukázku agility nebo na práci asistenčního psa z organizace Helppes.

Plemeno Corgi je specifické svou krátkonohou a kompaktní postavou, širokou hrudí a výrazným ocasem. Patří mezi malé až středně velké plemeno psů, ale má poměrně silnou a robustní stavbu těla.

Velkou oblibu v těchto psech našla britská královna a britská královská rodina. Alžběta II vlastnila hned několik psů plemene Corgi a ti se tak stali jedním ze symbolů monarchie.