„Volný vstup přislíbily přední pražské kulturní instituce. Jiné zase poskytnou výraznou slevu ze vstupného," uvedla Jaroslava Nováková, ředitelka pro cestovní ruch PIS. Zájemci se mohou přihlásit také na prohlídky s odborným výkladem, které budou rovněž zdarma.

Čtěte také: Archeologové dokončili výzkum na Národní, našli unikátní náhrobky

Seznam zpřístupněných objektů a jejich otevírací doby najdou zájemci na webových stránkách, informovat se mohou také v turistických informačních centrech PIS. Seznam je denně aktualizován, v současné době je na něm 16 míst.

PIS také připravuje fotografickou výstavu s názvem Praha 20 let UNESCO – Jak to vidíš Ty? Expozice v podzemí Staroměstské mostecké věže bude otevřena 1. prosince.

Pražské historické jádro o rozloze 866 hektarů bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO 4. prosince 1992. Celosvětově je na seznamu 936 objektů. Dvanáct z nich se nachází v České republice. Kromě historického jádra Prahy je to například vila Tugendhat v Brně, historické zahrady v Kroměříži, Kutná Hora, Lednicko-valtický areál nebo morový sloup v Olomouci.