V neděli od 20:00 do 03:00 bude uzavřen příjezd od Pařížské ulice na Staroměstské náměstí. Od nedělních 12:00 do pondělních 10:00  nebude možné parkovat na Václavském náměstí a nebude možné vjet do Wilsonovy ulice. Ulice Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská a Ve Smečkách budou pro auta uzavřeny od nedělních od 16:00 do pondělních 08:00.

Kterých oblastí se budou zákazy týkat 

V neděli od 23:30 do 01:30 bude uzavřena také komunikace Křižovnická - Smetanovo nábřeží v úseku mezi Platnéřskou ulicí a ulicí Karoliny Světlé. Od 21 hodin do dvou hodin ráno bude neprůjezdná Josefská a Mostecká ulice.

Dopravní omezení budou kvůli novoročnímu ohňostroji platit v pondělí od 16:00 do 18:30. Dotknou se např. Dvořákova nábřeží v úseku od Štefánikova mostu po náměstí Jana Palacha a ulice 17. listopadu od náměstí Curiových po náměstí Jana Palacha. Zákaz se také dotkne Pařížské ulice, uzavřeno bude i nábřeží Edvarda Beneše v úseku mezi Klárovem a Štefánikovým mostem. Zákaz vjezdu aut se bude dotýkat i Čechova, Mánesova a Štefánikova mostu a mostu Legií. Omezen bude i provoz tramvají a magistrát proto doporučuje raději využít metro.

Město také připravuje posílení bezpečnostních opatření. „S vedením městské i státní policie jsme vyčlenili nadstandardní počet speciálně instruovaných příslušníků, strážníků, policistů a velitelů. Jejich připravenost a organizaci jsme prověřili už před vánočními svátky," uvedl radní Libor Hadrava. Na Vltavě budou dohlížet čluny policistů i strážníků.