Pražský deník byl v pátek exkluzivně u toho, když špičky mezi kuchaři vařily v Pražském kulinářském institutu (PRAKUL) v Suchdole dvacítku nejlepších receptů ze soutěže Jak chutná Praha. A nejenže byl Deník u toho, ale také všech dvacet receptů ochutnal. Jedno je už nyní jisté, Pražané, ale i všichni, kteří do metropole přijedou, se mají, na co těšit.

Jehněčí na majoránce, staropražská krkovička na černém pivu, Ježkova polévka, Kaldoun, a pak velký favorit soutěže mezi kuchaři, morkové řezy, což je lahodný dezert, který se skutečně připravuje z morkové kosti. „To je naprostá bomba,“ ohodnotil tento recept Roman Vaněk, šéf PRAKULu.

Soutěž Jak chutná Praha, kterou pořádá Pražská informační služba, tím ale zdaleka nekončí. V pondělí bude porota zasedat na zámku ve Ctěnicích, kde ochutná všech dvacet receptů a určí vítěze. Dalšího bude mít možnost vybrat veřejnost v internetovém hlasování. Více informací o soutěži lze nalézt na www.pis.cz.

Vybrané finálové recepty se pak budou vařit už za týden na tradičních velikonočních trzích na Staroměstském náměstí. Také Pražský deník na svých stránkách v následujících dnech finálovou dvacítku představí čtenářům.