„Vzhledem k vážným problémům, se kterými se nyní aktuálně potýká magistrátní odbor městského investora, jsem požádal vedení dopravního podniku, aby překontrolovalo přesné dodržování dvacetiprocentního limitu na dodatečné práce a vícepráce," uvedl náměstek Nosek.

Praha Metrostavu neproplácí od loňského května faktury za výstavbu Blanky, za odvedené práce už dlužila zhruba 1,5 miliardy korun. Pozastavení plateb vysvětlovala tím, že během výstavby se udělaly významné změny v projektu, které město musí zkontrolovat. V úterý Praha firmě poslala 159 milionů. U neproplacených faktur město kontroluje, jestli práce odpovídají původnímu zadání. U ostatních musí rozlišit, jestli se vejdou do limitu 20 procent povolených víceprací.

Budovaný úsek metra, který je dlouhý šest kilometrů, bude dokončen koncem příštího roku. Linka A bude mít čtyři nové stanice – Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Celkové náklady na projekt jsou plánovány na 22 miliard korun, přes sedm miliard korun získá Praha z EU.