V budově v Hrdlořezích pro 400 žáků nyní studuje 80 dětí, ty se přestěhují do Střední průmyslové školy Josefa Gočára. V objektu ale školské zařízení zůstane.

„Jednáme s Prahou 9, protože původně to byla základní škola. Místo ale není moc vhodné z hlediska dopravní dostupnosti," uvedla radní pro školství Irena Ropková (ČSSD). Novou základní školu městská část potřebuje, město by mohlo ušetřit na její stavbě stamiliony korun.

'Personální rozvrat'

Sloučení čeká také učiliště ve Vysočanech, kde radní letos v březnu odvolali ředitelku. Škola je podle Ropkové v „personálním rozvratu", za působení bývalé ředitelky odešlo 42 procent učitelů. Učiliště zůstane ve stejné budově a spojí se se Střední školou - centrem odborné přípravy technickohospo­dářské ve stejné městské části.

Třetí změnu vyvolala potřeba Prahy 8 umístit v objektu pronajímaném odbornému učilišti základní školu. Odborné učiliště a Praktická škola se sídlem v Chabařovické ulici se tak spojí s učilištěm na Vyšehradě. Hlavní město tím uspoří od roku 2017 asi 1,6 milionu korun ročně.

Naposledy Praha slučovala střední školy loni v září. Obchodní akademie ve Svatoslavově ulici v Praze 4 se sloučila se stejným oborem v Kubelíkově v Praze 3. V hlavním městě je podle magistrátních stránek zhruba stovka středních škol a téměř tři stovky základních škol.

Čtěte také: Primátorce nebylo dobře, a tak učni dovařili