„Návštěvnost splnila naprosto stoprocentně naše očekávání," řekla Eva Smolíková, která je pověřena řízením Galerie hlavního města Prahy. „Důležité je, že počet zájemců neklesá. Každý měsíc přijde stálý počet návštěvníků," doplnila. Týdně si epopej prohlédne kolem 2000 lidí, návštěvnost tak daleko převyšuje všechny ostatní výstavy galerie.

Soubor dvaceti pláten zachycující dějiny Slovanů se do Prahy přestěhoval loni z jižní Moravy. Přemístění epopeje vyvolalo vlnu nevole. Proti se postavil Moravský Krumlov, kde bylo dílo řadu let vystaveno, ale i potomek malíře John Mucha. Praha podle něj nesplnila přání jeho děda, který městu plátna věnoval pod podmínkou, že pro ně vybuduje důstojný pavilon. Metropole ale nemá na stavbu peníze. Po řadě diskusí, které se vedly už od 90. let, nakonec umístila epopej do Velké dvorany Veletržního paláce.

Převoz pláten a příprava výstavy se oproti původním plánům výrazně prodražily. Stály 36 milionů korun. I to byl jeden z důvodů nespokojenosti města s ředitelem Milanem Bufkou. Bufka, který pochybení odmítl, na funkci v létě sám rezignoval.

Expozice bude ve Velké dvoraně minimálně rok a půl. Už nyní má o její zapůjčení zájem Japonsko. Slovanská epopej je kulturní památkou.