Podobné personální veletoče radní v posledních měsících udělali v případě vedení Institutu plánování a rozvoje (IPR) nebo botanické zahrady. Podle Hodka jsou nálezy auditorů ohledně hřbitovů natolik vážné, že materiál nemůže zasunout do šuplíku a nechat ležet.

Červený odmítá pochybení 

„Já neumím zpochybňovat auditorskou zprávu tak renomované společnosti. Po veškerých diskusích to budu muset předložit k projednání," řekl radní. Navíc si prý nechal udělat právní rozbor, který nevyzněl pro vedení organizace stoprocentně kladně. Informaci, že by měla odvolání ředitele projednat rada v úterý, nepotvrdil.

Červený pochybení odmítá. „Udělal jsem si zřejmě řadu nepřátel, když jsem chtěl organizaci ušetřit peníze. Jde třeba o zakázku na likvidaci odpadu, některé stavební zakázky, ale i moji snahu rozbít takzvaný kamenický gang, který ke svým obchodům využíval zaměstnance hřbitovů," tvrdí ředitel.

Správa se stará o více než 200 tisíc hrobů 

V případě svozu odpadu si podle něj městem částečně vlastněné Pražské služby účtovaly asi o 30 procent odpadu víc, než kolik hřbitovy skutečně vyprodukovaly. „Jedna městská firma tak okrádala druhou," řekl. Pražské služby odpad svážely za deset až 11 milionů ročně, noví dodavatelé za asi tři miliony.

Správa pražských hřbitovů se stará o více než 200 tisíc hrobů na 29 hřbitovech v metropoli. Červený ve funkci mimo jiné zavedl projekt adopce významných hrobů. Zasloužil se o digitalizaci hřbitovů. Na webu je k dispozici virtuální prohlídka hřbitova na Vyšehradě. Pod jeho vedením byla vypsána architektonická soutěž na dostavbu hřbitova v Hostivaři a byl opraven Malostranský hřbitov.

Čtěte také: Praha hledá ředitele botanické zahrady a divadla v Karlíně