Pivovar sousedí s jihovýchodní částí zoologické zahrady. „Bylo by to přínosné nejen z pohledu zoo, ale nabízí to i další možnosti ve vztahu Troji a města jako takového," řekl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Město jednání zastavilo 

V objektu by mohla vzniknout restaurace či prodej se suvenýry. Areál v současnosti vlastní Trojský pivovar, který jej koupil v roce 2012 a požaduje za něj asi 110 milionů korun. Magistrát nemá znalecký posudek a na tuto cenu prostě nedosáhne. Podle ředitele magistrátního odboru hospodaření s majetkem Jana Raka je možné, že cena areálu bude nejvýše 50 milionů. Město jakožto veřejná instituce nemůže zaplatit více, než je odhadní cena.

O pivovar má zájem už několik let, ale jednání z důvodu ceny na několik let zastavilo. Objekt by proto mohla koupit některá z akciových společností, které patří městu. Právě ta by mohla zaplatit částku, kterou vlastník požaduje.

Cena se navýšila 

O objekt podle radního pro majetek Karla Grabeina Procházky projevilo pražské Arcibiskupství, které by zde chtělo vybudovat pivovar a hotel. I v tomto případě, ale byla jednání zastavena. „Pokud v tuto chvíli město projeví zájem, tak to nevyvolá žádný spor nebo averzi mezi arcibiskupstvím a hlavním městem," řekl Procházka.

Naposledy o odkoupení budovy pivovaru pro trojskou zoologickou zahradu město uvažovalo v roce 2015. Posudek objekt ocenil na 35 milionů. Majitel za něj však chtěl 80 až 100 milionů a od této doby se cena zvýšila.