Pražští strážníci se mohou těšit na 150 nových aut různých typů a technických specifikací, osm vozů by mělo připadnout magistrátu. Dodávka nových aut by měla začít letos v říjnu, do konce roku chce Praha nakoupit 84 aut, zbytek pak další rok.

Poptávka po nákupu vozidel trvá dlouhodobě. Už v roce 2010 chtěla Praha kupovat nová auta, začalo zadávací řízení na jejich dodávky, nákup se ale nakonec neuskutečnil. „Zajištění dostatečného počtu vozidel je předpokladem pro bezproblémové fungování městské policie při plnění jejích úkolů, jakož i pro chod magistrátu," stojí ve zdůvodnění současné zakázky.

Kromě klasických aut chce Praha nakoupit také 19 mikrobusů a minibusů. Konkrétní počty dodávaných vozidel jednotlivých kategorií budou vyplývat z aktuálních potřeb městské policie a magistrátu.

Nový šéf pražských strážníků Eduard Šuster ohlásil při svém nástupu, že hodlá u policie šetřit. Tento týden snížil počet svých náměstků ze čtyř na dva. Reorganizace policie bude pokračovat celý rok. Šuster se chce zbavovat také některé techniky, například vozů hummer, vznášedla, nožů či pistolí. Oznámil ale, že vozový park chce obnovit.