Díky novému rezidenčnímu areálu se nabídka nového bydlení na severním okraji Zahradního Města rozroste o bezmála 140 bytů různých dispozic i velikostí. A vzhledem k rozlehlosti pozemku, který je z jedné strany lemován protihlukovým valem, se tu najde i dostatek místa pro udržovanou, veřejně přístupnou zeleň, dětské a sportovní hřiště a psí park.

Záměrem investora i architektů bylo, aby novostavba přirozeně doplnila okolní různorodou zástavbu a na své obyvatele i návštěvníky areálu působila přívětivě. Bytový dům je proto rozdělen na tři sekce, které spolu vytvářejí objekt ve tvaru písmene U. Každá sekce bude mít svůj vlastní vstup a vertikální komunikační jádro se schodištěm a výtahem. Společným prostorem pro všechny pak bude podzemní podlaží určené pro parkovací stání, sklepy, kočárkárny, technické místnosti a další nezbytné zázemí.

„Architektonické řešení domu je založeno na čistých, přímých liniích a dodatečném tvarování fasád pomocí ustupujících balkonů a přesah atik posledního podlaží. Poslední dvě nadzemní podlaží ze sedmi jsou ustoupená a barevně oddělená, což vzhledu celého domu dodává na atraktivitě,“ přiblížila podobu novostavby Jana Mastíková ze studia LOXIA, která je autorkou návrhu.

Nejde jenom o byty

Součástí projektu jsou sadové úpravy, jejichž cílem je vytvořit v rámci vnitřního dvora i přiléhajícího psího parku příjemné, k relaxaci zvoucí prostředí. Na vnitřním dvoře budou vymezeny privátní oplocené plochy – zahrádky - patřící k jednotlivým bytům, zbylý prostor pak bude ve stanoveném časovém rozmezí veřejně přístupný. Pro rodiny s dětmi tu bude vybudováno dětské hřiště s herními prvky, sportovci jistě ocení víceúčelové hřiště, které vznikne u Ostružinové ulice na východě areálu.

Architekti a investor ale nezapomněli ani na psy a jejich majitele – na místě nynější psí louky bude vybudován psí park, a to včetně laviček a dřevěných pergol s posezením.Nový bytový dům tak spolu s doplňkovými funkcemi a veřejným prostorem vytvoří v daném území celou novou obytnou lokalitu.

„Při navrhování se vždy zaměřujeme na komplexní pojetí celého projektu. Nejde nám jen o stavbu jako takovou, ale ve velké míře se soustředíme i na její okolí. Kvalitně zpracovaný a funkční veřejný prostor a udržovaná zeleň jsou totiž velkou přidanou hodnotou každého bydlení,“ dodala Jana Mastíková ze studia LOXIA.

Studio LOXIA má, stejně jako developerská společnost VIVUS, s rezidenční výstavbou v Praze dlouholeté zkušenosti. Rukopis architektů studia nese například rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín developera YIT, Terasy Břevnov od Neocity Group či Čtvrť Emila Kolbena společnosti Skanska Reality. Také VIVUS je svými rezidenčními projekty „rozkročen“ přes celou Prahu - od Proseka, kde svůj první rezidenční projekt o třech etapách dokončil v roce 2009, až po Uhříněves či Hodkovičky.