Na příští rok Praha chystá soutěž na vzhled tří typů označníků zastávek a elektronický informační panel. „Je pro nás důležité, aby Praha a střední Čechy měly zastávky jednotné," uvedl Dolínek.

V roce 2018 pak bude soutěž na jednotný informační systém celé pražské integrované dopravy. Jízdní řády na panelech na zastávkách by podle Dolínka měly nejen ukazovat očekávaný příjezd spoje, ale i jeho případné zpoždění.

První pokus byl kritizován 

Do čtyř let by se měl obměnit celý informační systém v MHD. „V minulosti dopravní podnik zkoušel změnu grafiky na Karlově náměstí. Pilotní projekt se setkal s drtivou kritikou.

Nechceme žádné retro, ale to, co je pro lidi populární. Připravujeme proto hloubkovou analýzu," dodal Dolínek. Společně se soutěží na označníky bude město vyhodnocovat také soutěž na design nových košů, laviček a zastávkových přístřešků.

Jednotný systém dopravy 

Praha a Středočeský kraj začnou vytvářet společného organizátora veřejné dopravy. Instituce vznikne kvůli slučování pražské a středočeské dopravy a bude tvořit jízdní řády, trasy linek nebo stanovovat tarify.

Zatím to dělají město i kraj samy. V Praze zatím plánuje MHD městská příspěvková organizace ROPID, která se stará i o příměstské linky. Prostřednictvím ROPID hlavní město financuje veškerou svou veřejnou dopravu.

Čtěte také: Tramvají z Prahy nejen do Jesenice. Ve hře jsou Zdiby i Horoměřice