„Minulý týden jsme byli přítomni jednání vlády, kde nám vyjmutí bylo sděleno. Vyjádřila jsem určitou nespokojenost s touto skutečností," řekla Krnáčová.

Dopis bude adresován předsedovi komise Jean-Claude Junckerovi. „Adresován bude přímo jemu a budeme apelovat, aby komise přehodnotila své rozhodnutí, neboť tato stavba je důležitá a současný stav má vážné dopady na zdraví obyvatel. Doufám, že naše prosba bude vyslyšena," řekla Krnáčová.

Kus okruhu je hotový

Část okruhu byla vyřazena před několika týdny ze seznamu 11 prioritních staveb, které by měly získat posouzení EIA ve zrychleném řízení – nově by stačilo rozhodnutí vlády a ministerstva životního prostředí. Podle ministerstva životního prostředí stavba nemá územní rozhodnutí a její schvalování bude ještě složité, očekává vstup různých spolků do projednávání. To prý vadí také EK, a proto má být stavba vyřazena.

S vyřazením nesouhlasí starostové obcí na jihovýchodním okraji Prahy, a to jak starostové městských částí, tak obcí ve Středočeském kraji. Ti se chystají rovněž zaslat dopis jak vládě i EK.

Pražský okruh má mít po dokončení délku 83 kilometrů. V současné době je hotovo 41,3 kilometru. Zmíněný úsek měří 12,5 kilometru. Nyní je hotov třeba úsek od D1 k D5 a několik kilometrů na východě u Černého Mostu.

Čtěte také: Projekt dostavby Pražského okruhu není dostatečně připraven