"Už před rokem jsme panu Formanovi udělili čestné občanství, ale bohužel si ho už nemohl převzít, takže jsem ráda, že mu můžeme vzdát hold takto. Celý život dělal ve světě skvělé jméno nejen Praze, ale i celé České republice, a proto je na místě, že jeho jméno ponese významný prostor v centru města," řekla k návrhu primátorka Adriana Krnáčová.

Pražská primátorka představila návrh Metropolitního plánu.
Praha představila nový Metropolitní plán. Připomínkovat jej bude možné od června

O prostoru před hotelem bylo v poslední době slyšet především v souvislosti s možným plánem umožnit zastavění piazzety osmipatrovým monstrem. To by měl umožnit Institutem pro plánování a rozvoj připravovaný Metropilitní plán, který ale ještě nejspíš projde významnými změnami v připomínkovém řízení. Praha 1 s takovou možností nesouhlasí.

Vila redaktora Karla Jíšeho.
Praha nebrání demolici unikátních vil. Na vině je i nedostatek památkářů

Z jedné piazzety se už oficiálně náměstí stalo. Došlo k tomu v roce 2016, když se piazzeta u Národního divadla přejmenovala na náměstí Václava Havla.

Oscarový režisér Forman zemřel letos 13. dubna ve věku 86 let. Absolvent pražské FAMU debutoval v roce 1963 snímky Kdyby ty muziky nebyly a Konkurs. Prvním celovečerním filmem byl Černý Petr. Největší slávy se mu dostalo po jeho odchodu do Ameriky na konci 60. let. V USA prorazil oscarovým Přeletem nad kukaččím hnízdem (1975). Další filmy, přepis muzikálu Vlasy (1979) a Ragtime (1981), uspěly více v Evropě než v Americe, Amadeus (1984) ale získal osm Oscarů. Po filmech Lid versus Larry Flynt (1996) a Muž na měsíci (1999) stál Miloš Forman naposledy za kamerou před více než deseti lety, když ve Španělsku natáčel Goyovy přízraky (2006).