Na běžné výdaje, které město zkrátilo o 5,8 procenta, by mělo být vyhrazeno kolem 34,9 miliardy korun, asi 7,8 miliardy by mělo být na investice. Asi 995 milionů dá Praha na dluhovou službu. Návrh rozpočtu schválila rada města, jednat o něm bude ještě zastupitelstvo.

Čtěte také: Veletrh představuje školy na Třináctce

Schválený rozpočet na letošní rok počítal s výdaji 43,9 miliardy korun, z toho na investice měla mít Praha 10,2 miliardy korun. Běžné výdaje byly seškrtány na 33,7 miliardy ko­run.

Většina kapitálových výdajů bude v roce 2013 stejně jako v minulých letech určena na velké strategické akce, mezi které patří například výstavba tunelového komplexu Blanka. Konkrétní rozdělení kapitálových výdajů ale město dosud nezveřejnilo.

Proti rozdělení investic už v minulých dnech vystoupili zástupci sdružení Auto*Mat. Podle nich hrozí, že Praha nedá příští rok na rozvoj cyklistické dopravy ani korunu.

„Rozpočet je sestaven velmi restriktivně. Jestliže městu klesají daně, toto procento se musí projevit i ve snížení výdajů," řekla už dříve na jednání finančního výboru zástupkyně ředitele pražského magistrátu Zdena Javornická.

Hlavní město proto pro příští rok zhruba o pět procent sníží také dotace, které přiděluje městským částem. Velkým městským částem dotace poklesnou zhruba o šest až 17 milionů korun. Dotace jim metropole snižovala už v letošním roce.