Sdílené koloběžky a kola od Boltu zná jistě každý Pražan, nyní ale společnost přišla s novinkou - sdílená auta. V hlavním městě bude nově nabízet k pronájmu až čtyři stovky vozidel s označením Bolt Drive.

Bolt Drive vozy si půjde vypůjčit takřka kdekoliv na území hlavního města. Praha je tak po Tallinu, Rize, Berlíně a Vilniusu další evropskou zemí, ve které Bolt tuto novou službu spustil.

Služba byla oficiálně spuštěna již na začátku června. Na výběr mají zájemci hned z několika značek. Zapůjčit si lze například Audi nebo Toyotu se spalovacím či hybridním motorem. A jak si auto půjčit? Stačí k tomu pouhá aplikace Boltu, skrze kterou si již nyní nejen Pražané půjčují kolobežky, kola a přivolávají taxi službu.

Cena vypujčení vozu bude záležet na délce trvání jízdy a ujeté vzdálenosti. Zároveň již bude zahrnovat pohonné hmotny, pojištění a dálniční známku.

Podle ředitele služby Bolt Drive, Václava Soukupa, zjistila společnost díky průzkumu mezi Pražany to, že za údržbu vozidla nechají ročně nejméně 25 tisíc korun. „Zároveň ale téměř polovina pražských motoristů auto používá pouze jeden či dva dny v týdnu,“ dodal Soukup.

Jak zapůjčení funguje?

Stačí když do aplikace Boltu nahrajete fotku svého řidičského průkazu, fotku občanského průkazu a svého obličeje. Poté se vám v aplikaci zobrazí, jaké vozy jsou nejblíže dostupné. Pak už si stačí vybrat jen auto. To si lze na 15 minut zarezervovat, aby měl zájemce o něj čas dojít až k němu aniž by si ho půjčil mezitím v aplikaci někdo jiný.

Když už vůz nepotřebujete je nutné, zaparkovat ho na místo, které je pro parkování Bolt Drive vozů vyhrazené.

Bolt není jediná společnost, která nabízí tento krátkodobý pronájem vozů v metropoli. Mezi největší provozovatele patří například i společnosti Anytime, Car4Way, HoppyGo, Driveto a další.