Současný nájemce může uplatnit přednostní právo na odkoupení nemovitosti do tří měsíců, uvedl majetkový úřad. "Cílem ÚZSVM je pro tuto výjimečnou nemovitost, která se nachází v nejlukrativnější části Prahy, najít co nejdříve definitivního vlastníka, který pro ni nalezne smysluplné využití a vdechne jí nový život," uvedl.

ÚZSVM se snaží o prodej Paláce Broadway v elektronických aukcích od září 2021, předchozí pokus se uskutečnil letos v březnu. Také při minulých dražbách nemovitosti, která se může stát nejdražším prodejem v historii majetkového úřadu, nikdo nepřihodil k vyvolávací ceně.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého z 30. let minulého století je mezi ulicemi Celetná a Na Příkopě nedaleko náměstí Republiky. Budova je tvořena třemi propojenými trakty. Patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty.

Palác Broadway
Dražba pražského Paláce Broadway se musí zopakovat. Už po páté

Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti prostory funkcionalistického paláce využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM v souladu se zákonem nabídl objekt poté, co ho převzal, nejprve jiným státním institucím. Žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto úřad hledá nového vlastníka prostřednictvím elektronické aukce.