Chlapec byl ihned po nalezení předán do péče záchranné služby. Byl oblečený celý v bílém, na pohled zdravý a dokonce měl přiložený balíček plen.

Jméno dostal podle prezidenta Soudcovské unie Libora Vávry, zasloužilého člena Kolegia spolku Babybox. Česká mincovna pro chlapce nechá vyrobit zlatý novorozenecký dukát, kterým tradičně obdarovává odložená děťátka.

Babybox nové generace v Praze 6.
Šance na lepší život pro odložené děti. Praha 6 získala babybox nové generace

Babybox je umístěn na radnici Prahy 6 z Jilemnické ulice od června roku 2010. Libor je již osmým dítětem, kterému zachránil život. Prvním umístěným dítětem do tohoto babyboxu byl na začátku prosince roku 2014 Tomáš, jen o pár dnů déle následovala holčička Jitka.

Na začátku roku 2017 byl zachráněn chlapec Filip a na konci stejného roku pak Zdenda. Záchráněny byly i další dvě dívenky a to Isabella v roce 2021 a Vendulka v roce 2022.

Ilustrační snímek. Babybox
Do babyboxu v Praze někdo odložil holčičku. Dostala jméno Vendulka

Úplně první babybox v Česku byl zřízen v GynCentru v Praze 9, Hloubětínská 3. V Praze se nacházejí celkem čtyři babyboxy, k již zmíněným v Hloubětíně a v Praze 6 k nim patří ještě babybox na radnici v Praze 2 a babybox na Libeňském zámku v Praze 8, který je z těch pražských nejnovější.

Babybox pro odložené děti chce pomáhat dětem, ale i rodičům a matkám, které se v tísnivé situaci nedokážou postarat o novorozence. Odložení dítěte do babyboxu není trestné a je zcela anonymní. Klimatizované a ventilované babyboxy jsou opatřené mnohonásobně jištěnou signalizací. 
Zdroj: babybox.cz