Klimatizovaný autobus poznají cestující podle piktogramů na dveřích autobusu. Co se týče tramvají, jsou klimatizované vozy pro cestující snadno rozpoznatelné. Mají totiž jako jediné v Praze žlutou čelní masku a z boku tramvaje je u každých dveří umístěn piktogram klimatizace.

close Klimatizovaná tramvaje v Praze info Zdroj: PID zoom_in Klimatizovaná tramvaj v Praze

Autobusy a tramvaje disponované klimatizací lze také najít na webu mapy PID. Stačí kliknout na vybraný vůz a zvolit si ten, který je zeleně označen obrázkem vločky.

Kromě informace o klimatizaci naleznou zájemci v tabulce u daného spoje i další služby, které vůz cestujícím nabízí, jako například jestli lze ve voze platit bezkontaktní kreditní kartou, jestli je bezbariérový či jestli disponuje USB nabíječkami elektroniky.

| Video: Youtube

V budoucnu půjde vozy disponující klimatizací najít i díky aplikaci Lítačka. 

close Označení klimatizovaného vozidla piktogramem. info Zdroj: PID zoom_in Označení klimatizovaného vozidla piktogramem.

Dopravní podnik má ve své autobusové flotile více než polovinu plně klimatizovaných autobusů. 

V souladu se schválenými standardy kvality PID by měla být klimatizace zapnuta jakmile venkovní teplota stoupne nad 22 °C. Při venkovních teplotách vyšších než 25 °C musí být teplota uvnitř vozidla vždy o 1 – 6 °C nižší než teplota venkovní.