Dopravně bezpečnostní akce KOLOBĚŽKA zaměřená na cyklisty a koloběžkáře proběhla od čtvrtka 31. srpna do neděle 3. září. Strážníci se však kromě cílených a preventivních akcí této problematice věnují celoročně.

„Na každém obvodním ředitelství byly na akci vyčleněny 2 dvojčlenné hlídky, v centrální městské části, kde jsou největší problémy, pak 4 hlídky strážníků. Kontroly probíhaly nahodile v různých časových intervalech," sdělila mluvčí Městské policie hl.m. Prahy Irena Seifertová.

Během prodlouženého víkendu odhalili strážníci 1336 přestupku, za které uložili 402 pokut v celkové výši 191 800 korun. 63 přestupků bylo oznámeno správnímu orgánu a ostatní byly řešené domluvou. 

Podle Seifertové bylo nejvíce přestupků zjištěno v Praze 1 a to kontrétně 288, na Praze pak 126. Mezi nejčastější patřila jízda po chodníků a nebo nedodržování dopravního značení.

„Touto akcí jsme dali jasně najevo, že problémy spojené s půjčovanými koloběžkami vnímáme a jsme připraveni řešit. Další kroky budou následovat, což se týká především neukázněného parkování koloběžek uprostřed chodníků. Pro mě jako primátora je bezpečnost v pražských ulicích prioritou“, dodal Bohuslav Svoboda, pražský primátor.

Akce KOLOBĚŽKA