Přestavba objektu v ulici U Průhonu by měla začít v průběhu října. Za rekonstrukci městská část zaplatí asi 213 milionů bez DPH. Stavba potrvá asi 14 měsíců a stavební úpravy provede konsorcium firem Metrostav-Geosan. Úředníci by se sem měli nastěhovat na začátku roku 2019.

Kavárna i multifunkční sál

Budova nové radnice by měla mít po dokončení 5500 metrů čtverečních, bude tu 202 pracovních míst a 230 míst pro návštěvníky. V objektu by se měl nacházet multifunkční sál pro více než sto lidí, na střeše bude multifunkční zasedací síň,  v přízemí kavárna. „Od chvíle předání staveniště začne administrativní příprava samotných stavebních prací jako umístění staveniště a další náležitosti. Viditelné stavební práce by měly být zahájeny v průběhu listopadu,“ uvedl mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš.

Referendum o radnici Prahy 7 se konalo v roce 2013 na základě rozhodnutí Nejvyššího správního úřadu. Obyvatelé v referendu schválili limit půl miliardy na celkové náklady.

„Stejně jako u koupě budovy jsme i u výběru firmy na rekonstrukci vybrali nejnižší nabídku. Pro srovnání bych uvedl příklad Prahy 12, která má podobný počet zaměstnanců jako Praha 7 a za stavbu radnice na vlastním pozemku plánuje utratit 440 milionů korun bez DPH. Naše stavební práce jsou dvakrát levnější. Limit referenda dodržíme s velkou rezervou a slib, že pro Prahu 7 zajistíme nepředraženou radnici, tím plníme,“ řekl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.