Oprava by měla trvat 14 měsíců, hotová by tak mohla být už v roce 2018 či 2019. Po dokončení půjde o historicky první úspěšnou přestavbu veřejné budovy v Praze, která vzešla z otevřené architektonické soutěže. Přestože v ní uspěly dvě české společnosti, přihlásit se mohly stavební firmy z celé Evropské unie. 

Výhodná koupě

Praha 7 koupila starší devítipodlažní budovu v ulici U Průhonu předloni za 91 milionů. „Z dnešního pohledu se jednalo o velmi prozíravou investici, v současnosti bychom za takovou cenu podobnou budovu nenašli,“ poznamenal starosta Jan Čižinský (KDU-ČSL). „Půlmi-liardový limit odhlasovaný v referendu bezpečně dodržíme. Celková investice do nové radnice se městské části při dnešních cenách nájmů vrátí za čtyři volební období,“ dodal Čižinský.

V nové radniční budově bude 202 pracovních míst a dalších 230 pro návštěvníky. Součástí objektu bude i podzemní multifunkční sál pro více než stovku lidí, kavárna a zasedací síň na střeše s výhledem na Holešovice. Poslední zhruba čtvrtstoletí sídlí radnice sedmičky v budově ministerstva financí na nábřeží Kapitána Jaroše.