Na začátku šlo asi o dvacet podniků, které se k iniciativě městské části přidaly. Postupně se přidávaly další a dnes jde o 35 podniků. Do projektu se zapojil i Letenský zámeček, který městská část dlouhodobě pronajímá.

„Nejvíce to oceňují rodiče s dětmi, senioři či osoby se zdravotním potížemi, ale rádi jsou i provozovatelé kaváren a restaurací, protože tímto způsobem získávají spokojené zákazníky. Věřím, že by se tato dobrá praxe uplatnila také na dalších místech v Praze. Naším cílem je, aby toalety zdarma byly ve všech vestibulech metra, podchodech či dalších objektech pod vlivem města,“  uvedl starosta Jan Čižinský. 

„Toalety zdarma jsou určitě dobrou zprávou pro návštěvníky zahrádek v Letenských sadech, které patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější v celé Praze. Další pozitivní novinkou je, že zde byl aktuálně nainstalován bankomat. Byla po něm velká poptávka, jelikož u kiosku s občerstvením není možné zaplatit kartou,“ uvedl místostarosta Kamil Vavřinec Mareš

Praha 7 před letní sezonou slibuje zrevidování kompletní sítě veřejných toalet a chce do projektu zapojit i další podniky. Na stránkách WC kompasu je dostupná aplikace pro chytré telefony, umožňující nalézt nejbližší bezplatné WC ve vašem okolí.