Původní vedení radnice, které pozemky mezi výškovými budovami nedaleko Šáreckého údolí koupilo, chtělo nedaleko školky zbourat někdejší jesle a vybudovat zelenou plochu. Odhad nákladů se pohyboval kolem 11 milionů korun. Po podzimních volbách se ale situace změnila. „Územní řízení bylo zastaveno, revitalizaci území budeme řešit komplexně, v koordinaci se stavbou nové školky," uvedl radní Antonín Nechvátal (SZ).

Radnice chce místo dřevěné budovy někdejších jeslí postavit budovu, která dočasně nahradí školku a v budoucnu bude sloužit jako komunitní centrum. „Se zdevastovaným objektem v sousedství školky už je na čase něco dělat, scházejí se tam bezdomovci a je plný nepořádku," tvrdí ředitelka školky Zuzana Soukupová.

Poté přijde na řadu demolice stávající mateřské školy, na jejímž místě vyroste větší budova. Kapacita se tak navýší ze současných 79 míst na 112. O projektu chce radnice diskutovat s rodiči i vedením školky na lednovém setkání.

Praha 6 se stejně jako další pražské radnice potýká s nedostatkem míst ve školkách. Letos se do školek v Praze 6 hlásilo téměř 1400 dětí, nakonec se dostalo na zhruba tisícovku.