Dosud se radnice městské části Prahy 6 opírala jen o logo bez dalšího jednotného vizuálního projevu. „Chceme držet krok s dobou, proto jsme se spojili s odborníky z oblasti grafického designu a v otevřené soutěži hledali originální vizuální styl, který bude Prahu 6 věrně vystihovat. Na vítězném návrhu se porota shodla jednohlasně,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

Pražský hrad, 7. 10. 2022.
Foto, video: Summit v Praze. U Hradu čekali demonstranti i Putin na zlaté míse

Podle něj městská část po roce příprav získala ucelený systém vizuální komunikace, v němž se snoubí moderní elegance, důstojnost, ale i tradice. Styl má podpořit hrdost místních obyvatel na to, že jsou právě z Šestky.

Zelená symbolizuje přírodu

Novou barvou Prahy se tak stala zelená, která evokuje přírodu a klid, ale zároveň má připomínat moderní živý akcent městské aktivity. Nový design se postupně propíše i do polepů na autech městské části nebo cedulí na veřejných prostranstvích.

Jednou z ikon Prahy 6 je i známý Bubenečský pivovar sídlící kousek od zastávky metra Hradčanská. Městská část se proto spojila s Bubenečským sládkem, který uvařil lehký šestistupňový pivní speciál nazvaný Lehká Šestka. Obsahuje chmelovou směs Pink Boots Hop Blend, která je spojena s mezinárodní nezávislou iniciativou na podporu žen v pivovarnictví.

Tisková konference ve WorkLounge.
Firmám chybí informatici. Pomoci by mohlo nové gymnázium v Krči

Nové pivo Prahy 6, které je k dostání čepované přímo v Pivovaru Bubeneč, oslavuje novou vizuální identitu městské části a připomíná připojení Bubenče k Praze, od kterého letos uplynulo sto let.