Příspěvek, který mohou rodiče získat na jedno dítě, je 500 korun. Pokud jejich potomek navštěvuje přírodovědný nebo technický kroužek, získají ještě o dvě stovky víc. „Zájem rodičů o projekt je obrovský, během tří týdnů, co projekt běží, se vyčerpala celá částka dvou miliónů korun, kterou Praha 6 na projekt vyčlenila,“ prozradil radní Prahy 6 Libor Bezděk (STAN). Doplnil, že díky velkému zájmu rodičů i pozitivním ohlasům jedná s kolegy z rady o navýšení rozpočtu.

Radnice zároveň o měsíc prodloužila termín, dokdy je možné o příspěvek požádat. Rodiče se nově mohou hlásit až do 31. října. Celá registrace probíhá on-line. Na webu aktivnimesto.cz rodiče vyplní údaje o sobě a dětech, pro které žádají příspěvek. Když radnice data zkontroluje, přibudou jim na účtu body odpovídající výši příspěvku. Pak si už jen vyberou z řady zaregistrovaných kroužků a body uplatní. O danou sumu jim bude sníženo školné. V případě, že už kurzovné uhradili v plné výši, vrátí jim organizátor část peněz zpět.

V systému je zaregistrováno přes sto různých organizací, jež kroužky pořádají. Jsou mezi nimi například domy dětí a mládeže, sportovní kluby, základní umělecké školy a další. Program je určen pouze pro občany šesté městské části, ostatní se však mohou obrátit třeba na svou zdravotní pojišťovnu. Většina z nich totiž na kroužky také přispívá.

Sportovní kroužky dotují i pojišťovny

Třeba VZP nabízí pětisetkorunový příspěvek na sportovní kroužek, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra přispívá ještě o stovku víc. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí rodičům až tisíc korun na plavecký kurz pro děti do osmi let. U Vojenské zdravotní pojišťovny mohou rodiče žádat o příspěvek 300 korun na regenerační tělocvik a plavání. Pokud se plaveckého kurzu účastní dítě mladší tří let, činí příspěvek tisíc korun.