Pronájem kritizuje Strana zelených, podle nich je pronájem nevýhodný. Na pražském magistrátu se navíc projednává změna územního plánu, která má na těchto pozemcích umožnit rozšíření golfového areálu.

Smlouva bude podle rozhodnutí radních uzavřena na 25 let s následnou 25letou opcí. Radnice se hájí tím, že golfový klub slíbil, že bude pozemky využívat výhradně pro sportovní činnost a do modernizace a rozšíření areálu investuje 30 milionů korun.

Pronájem prosazuje místostarosta

„Vyhovět jsme se rozhodli hlavně na základě dlouhodobě dobrých zkušeností práce s mládeží a velmi dobré spolupráci se školami ve spádové oblasti spolu s provozem akreditovaného tréninkové centra mládeže," uvedl místostarosta Jaroslav Nedvěd (ČSSD), který návrh na pronájem předkládal.

Pronájem kritizuje Strana zelených (SZ). Podle předsedy SZ v Praze 5 Lukáše Budína územní plán v současnosti neumožňuje na pronajatých pozemcích rozšíření golfového hřiště. Radnice tak podle něj zřejmě počítá s tím, že bude schválena změna územního plánu, která se nyní na magistrátu projednává ve čtvrté vlně celoměstsky významných změn. „Je to skandální a nehospodárné nakládání se svěřeným majetkem. Výše nájemného je výsměchem a opce 25 let dává golfovému klubu úžasné podmínky. Je to značně nestandardní," řekl Budín.

Proti se vyslovili obyvatelé

Místní obyvatelé proti projednávané změně územního plánu už dříve vystoupili. Podle sdružení Prokopovo mají parcely status památkově chráněného území. Členové sdružení se obávají, že cílem změny je salámovou metodou tuto lokalitu včetně přírodního parku Košíře – Motol zastavět.