Na vzhledu náměstí se negativně podepsaly kolektory, které byly vybudovány v 80. letech minulého století. „Stávající technické prvky jsou příliš monumentální a z nekvalitních materiálů," píše se v podkladových materiálech. Za nešťastný považuje vedení městské části i výběr a velikost dřevin podél cest a zejména kolem sochy.

Podle projektu by měl vzniknout reprezentativní veřejný prostor se zelení, který navíc sníží prašnost a hlučnost. Dominantou náměstí zůstane socha, zlepší se ale systém cest, které parčíkem prochází. Volně přístupná by tak měla být i budova radnice. Praha 3 chce na revitalizaci čerpat peníze z operačního programu Konkurenceschop­nost.

V návaznosti na úpravu náměstí plánuje žižkovská radnice sestěhování úředníků z různých adres do školní budovy vedle radnice. Jen přestavba školy na kanceláře by měla stát kolem 150 milionů korun. Starostka Vladislava Hujová (TOP 09) už dříve řekla, že obyvatelé tak budou mít veškerou agendu na jednom místě, a kontakt s úřadem tak pro něbude pohodlnější.