Služba je určená pro seniory ve věku nad 65 let a držitele průkazu osoby se zdravotním postižením (průkazy TP, ZTP a ZTP/P) žijící v městské části Praha 3. Tyto skupiny patří mezi nejohroženější, proto se městská část snaží vytvořit podmínky k tomu, aby nemusely vycházet ze svých domovů.

Obědy lze objednat prostřednictvím jednoduché on-line přihlášky pouze na celé období do 17. 4. 2020. V případě přetrvání nouzového stavu bude možné zajistit obědy na další týden od 20. 4. 2020 na základě platby do 15. 4. 2020 se stejným variabilním číslem strávníka. O Velikonocích 10.—13. 4. 2020 se nevaří.

Ideální forma přihlášky je on-line na www.praha3.cz/prijedemsobedem, lze ale také využít papírovou formu (ke stažení tamtéž), kterou můžete zaslat jako scan e-mailem na sedlakova@chelcickeho.cz nebo předat pracovníkům odboru sociálních věcí ÚMČ Praha 3.

Cena oběda v jednorázovém obalu je 75 Kč. Jedná se o klasickou vyváženou a pestrou kuchyni nezohledňující dietní stravování. Velikost porce odpovídá dospělému strávníkovi školního stravování. Rozvoz probíhá v pracovní dny, v době od 10 do 14 hodin, kdy je třeba být doma. Obědy rozvážejí zaměstnanci Úřadu městské části Praha 3 a dobrovolníci.

Platbu je třeba provést bezhotovostně na účet školní jídelny ZŠ a MŠ Chelčického č. účtu 556009/0300, variabilním symbolem je rodné číslo strávníka. Případný přeplatek vzniklý na základě ukončení nouzového stavu bude vrácen zpět na účet plátce.

"Prosíme, při vyplňování přihlášky věnujte pozornost vyplňování údajů o dostupnosti bytu, poschodí, čísle bytu a především tel. čísle, na kterém budete k zastižení v době doručení, aby se Vám pracovníci mohli dovolat, pokud by měli problém při vstupu do domu," uvedla Praha 3 na svém webu.


Veškeré doplňující informace získáte na čísle 777 464 855 (v pracovní dny od 9 do 15 hodin) nebo e-mailu nechodteven@praha3.cz.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in