Občanům Prahy 2 se usnadní vyřizování záležitostí na Úřadu městské části. Od 1. února mohou lidé přicházet s elektronickým občanským průkazem. Městská část tak reaguje na projekt eDoklady a je první, která takovou službu nabízí.

Služba se ale bude postupně rozšiřovat i na další části. Zákon totiž počítá s tím, že občanský průkaz v telefonu budou obce s rozšířenou působností povinně uznávat od 1. července.

„Rozhodli jsme se připojit k projektu v předstihu, abychom lidem komunikaci s úřadem co nejvíce usnadnili a připravili se tak na legislativní změnu,“ sdělil starosta Prahy 2 Jan Korseska.

O modernizaci a digitalizaci veřejné správy se Praha 2 snaží dlouhodobě. Loni byla spuštěna například internetová platební brána nebo virtuální prohlídka úřadu. Obyvatalé mohou také využít aplikaci Virtuální lístek pro virtuální zařazení do fronty nebo objednání na konkrétní termín.

Elektronizaci veřejné správy a digitalizaci služeb dlouhodobě podporujeme. Sledujeme trendy a postupně zavádíme do činnosti úřadu nové technologie, které lidem usnadňují komunikaci s úřadem a šetří čas,“ dodává tajemník Úřadu městské části Praha 2 Michal Kopecký.