Podle starostky Radmily Kleslové (ANO) je ale 150 milionů odhadovaná cena veřejné zakázky, kterou by se ve výběrovém řízení podařilo pravděpodobně snížit. „Jestli to umíte zařídit na 53 milionů korun, dám vám to na starosti," reagovala Kleslová na propočet zastupitele Miloslava Müllera (Vlasta).

S výzvou na odložení rozhodnutí o návrhu Ivany Cabrnochové (SZ) přišel její koaliční kolega Lukáš Rázl (ČSSD). Podle něj není možné nakoupit služby dráž, než by si je mohla městská část zařídit sama. Po jeho návrhu přistoupil na odložení rozhodnutí i zbytek koalice ANO, ČSSD, SZ a Nezávislých pro Prahu 10 – hnutí pro lepší desítku.

Dosud platila městská část za IT služby 29 milionů ročně, začala je nakupovat v roce 2010. Dodavatelská firma dostala na starosti činnosti do té doby provozované odborem informatiky a call centrum provozované odborem školství. Postupně se rámcová smlouva rozšířila i na další elektronické služby, například informační SMS pro občany. Dodávala také počítače a základní software.

Rozdíl pět milionů

Výsledky analýzy, kterou si nechala městská část zpracovat, uvádějí, že pokud by se městská část vrátila k vlastní správě IT, zaplatila by 145,6 milionů korun. Při outsourcingu uvádí cenu 150,9 milionu.

„Pokud vezmeme v úvahu minimální rozdíl kalkulovaných cen a započítáme očekávané snížení ceny ve veřejné soutěži jako důsledek vysoce konkurenční situace na trhu, stává se outsourcing jednoznačně výhodnějším řešením," píše se v analýze.