„Půjde o druhou největší investiční akci Prahy 10 hned po rekonstrukci Vršovického zámečku," řekl médiím místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS). Na nejbližším zastupitelstvu by mělo být schváleno vypsání veřejné soutěže na dodavatele, rozhodujícím kritériem má být cena. Přestavba měla začít původně už v dubnu, kvůli vypsání soutěže se termín posunul na srpen. „Realizace by měla trvat asi deset měsíců," uvedl mluvčí Prahy 10 Jan Charvát. Nájemníci, kteří jsou dosud v penzionu ubytovaní, by měli odejít v červnu.

Ve výškovém domě by mělo vzniknout asi 170 malometrážních bytů. „Bude tam startovací a ústupové bydlení – pro mladé, ale i seniory," uvedl Zoufalík. V přízemí se plánují obchody, v domě nejspíš zůstane fitness a k němu přibude klub pro matky s dětmi.

Asi deset bytových jednotek má být určeno pro lidi po úrazu míchy. „Je to poměrně unikátní projekt v celé republice, spolupracujeme na tom s Českou asociací paraplegiků," řekla médiím místostarostka Ivana Cabrnochová (SZ). Bezbariérové byty by měly napomoci ochrnutým lidem naučit se v přechodném bydlišti samostatnosti. Postiženým lidem se budou byty pronajímat na jeden rok.

„Architektonické bariéry jsou prvotním psychickým paralyzérem a brána k separaci. Předpokládáme, že během toho jednoho roku si vozíčkáři upraví domov ve svém bydlišti nebo obdrží bezbariérový byt. Vozíčkář také zjistí, že se zvládne sám obsloužit nejen doma, ale i na veřejnosti," sdělila médiím ředitelka České asociace paraplegiků Alena Jančíková. Zdůraznila i výhodnou polohu penzionu – nedaleko je poliklinika, pošta, obchody, ale i rehabilitační Centrum Paraple, které pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy.

Podle opozičního zastupitele Jana Šnajdra (TOP 09) je přestavba penzionu příliš nákladná a za stejnou cenu by si mohla radnice postavit nový bytový dům. Zoufalík ale namítá, že je v současné době těžké najít volnou plochu pro zástavbu.