Podle podmínek prodeje zveřejněných na webových stránkách musí uchazeči nabídnout minimálně 43 milionů korun. Zároveň s přihláškou do výběrového řízení jsou povinni složit na účet radnice 4,3 milionu korun. Hlavním kritériem výběru bude cena. O vítězi a samotném prodeji bude rozhodovat rada a zastupitelstvo. Termín oficiálně znám není. Smlouva by ale měla být uzavřena nejpozději do konce června, vyplývá z veřejně dostupných informací.

Na prodej je secesní dům a park se vzrostlými stromy. Zástupci občanského sdružení se obávají likvidace zeleně a budoucí výstavby. Případný prodej se podle nich dotkne i takzvaného Vršovického tržíčku, který má stoletou historii, je součástí pražské památkové zóny a přirozeným místem setkávání místních obyvatel. „Radnice se chová jako investor, kterého existence veřejného prostoru vůbec nezajímá," tvrdí odpůrci.

Mluvčí městské části Jan Charvát ČTK řekl, že se radnice pro prodej rozhodla, protože jde o pozemky, které zčásti vlastní městská část a zčásti soukromý majitel. Pozemky jsou podle něj platným územním plánem určeny pro výstavbu. „Podmínkou prodeje bude i realizace architektonické soutěže," uvedl. Tržiště chce radnice revitalizovat.

Zastupitelé by o prodeji měli rozhodovat zřejmě už v lednu.