PRO6 bude mít do budoucna pod palcem veškerou nabídku prací. Jednak pro nezaměstnané, ale také například pro vězně. Zájemci si mohou zpočátku přivydělat až 4 tisíce korun. „Evropský sociální fond tyto aktivity platí. Město nám v tuto chvíli nabízí pouze osm takových míst. Já bych si představovala asi tak stovku,“ řekla Eva Svěrčinová, ředitelka břevnovské pobočky Úřadu práce hlavního města Prahy. Radní Ondřej Balatka s výrokem nesouhlasí. „V tuto chvíli máme zaměstnaných 12 lidí,“ řekl. Na rozšíření nabídky se podle něco stále intenzivně pracuje.

„Nastavili jsme pyramidový systém, který by mohl být motivací při návratu do pracovního procesu,“ vysvětluje Balatka. Čím vyšší stupeň, tím větší a lepší podmínky na zájemce čekají. Pokud je nezaměstnaný bez práce více jak půl roku, přijde automaticky o sociální dávky. Možnost, jak je získat zpět, je odpracovat městské části dvacet hodin týdně.

„Práce se týkají většinou oblasti úklidu,“ řekl Balatka. Poté lze postoupit na vyšší stupeň, tzv. veřejně prospěšné práce. Zde je nutné odpracovat zhruba 150 hodin ročně. Pokud bude zaměstnanec zodpovědný, čeká ho následně pracovní smlouva. Díky ní si může člověk vydělat okolo 10,5 tisíce měsíčně, radnice za něj navíc zaplatí sociální a zdravotní pojištění. Po půl roce po této pozici jsou lidé schopni se bez problémů vrátit na trh práce. Jelikož je ale při dnešní nezaměstnanosti pro úřady problém, zajistit džob. „Šestka“ začala ještě s několika neziskovými organizacemi pracovat na speciálním projektu. Do budoucna by ráda místo soukromých firem, které městská část platí, například při úpravách zeleně, zaměstnala své vlastní občany. „Je to nejen způsob, jak pomoci, ale zároveň tím ušetříme,“ řekl radní. Detaily ale teprve projednávají.