Ve čtvrtek 5. srpna se festival přehoupl do druhé poloviny. Neodmyslitelnou součástí festivalového dění je také vesnička Pride Village na Střeleckém ostrově.
Právě na ostrově jsme zastihli i Matěje s Karlem a Marií, do Prahy přijeli z Ústí nad Labem. "Doma jsme ale raději rodičům řekli, že jedeme úplně jinam," sdělili se smíchem. To patnáctiletého Pražáka Tomáše dotáhli den předtím do vesničky kamarádi. Nejdřív se mu moc nechtělo, ale změnil názor: "Dneska jsem vyrazil znovu, i s přítelkyní".

Přípravy na Prague Pride 2021.
OBRAZEM: Letošním festivalem Prague Pride se bude prolínat téma coming out

Pikniky, performance, koncerty, DJs, sport, stánky, workshopy… Ale hlavně skvělá společnost a atmosféra pohody a svobody, to všechno je Pride Village.
Bára a Eliška jsou na Prague Pride už počtvrté: "Jen nás mrzí, že letos není průvod, bývala to krásná tečka". Kultovní průvod ovšem musel být zrušen, důvod je nasnadě – nebezpečí šíření covidové nákazy. Jak avizoval už před začátkem festivalu jeho ředitel Tom Bílý: "Uděláme vše pro to, aby účast na festivalu byla bezpečná ve všech ohledech".
O definitivní zakončení letošního ročníku Prague Pride se postará v neděli 8. srpna party v klubu Friends v Bartolomějské ulici.

Ilustrační foto
Cyklopruhy na Podolském nábřeží jsou hotové, šíře splňuje normu