„Za Prahu říkám, že je dobře, že se schůzka uskutečnila a vyplynuly z ní konkrétní úkoly pro jednotlivé zúčastněné včetně Prahy," řekl Dolínek.

Z jednání prý mimo jiné vyplývá, že Praha musí jednat se všemi městskými částmi, přes jejichž území trasa 511 vede. Zároveň má TSK společně s Institutem plánování a rozvoje dodat dokumenty týkající se intenzity dopravy v Praze, a to včetně dat po zprovoznění tunelu Blanka.

Zavede Praha zákaz kamionů? 

Praha před několika týdny uvedla, že zakáže vjezd kamionům delších 12 metr. Reagovala tak na krok vlády, kdy byla část okruhu číslo 511 vyřazena ze seznamu 11 prioritních staveb, které by měly získat posouzení EIA ve zrychleném řízení – nově by stačilo rozhodnutí vlády a ministerstva životního prostředí. Zda zákaz vjezdu kamionů zavede, zatím není jasné. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) následně navrhl vytvoření pracovní skupiny, která řeší dostavbu okruhu.

Úsek 511 měří přes 12 kilometrů a jsou na něm plánovány čtyři mimoúrovňové křižovatky. Součástí stavby, která propojí obě dálnice, jsou rovněž dva tunely. Celý Pražský okruh měří asi 80 kilometrů, nyní je v provozu jen zhruba polovina.

Čtěte také: Bude okruh? Premiér a primátorka se shodli