Oproti loňskému roku můžete dát tělu co proto ve dvojnásobku sportovních zařízení. Sedmdesátka jich je otevřená od 25. prosince až do Silvestra. Jelikož je ale o cvičení velký zájem, je potřeba si na webových stránkách Praha sportovní najít přesné datum a místo, kde byste se rádi zapotili. Ne všechna sportoviště jsou totiž veřejnosti otevřená každý den. Novinkou letošního roku je proto rezervační systém, kde si zarezervujete sportoviště, o které máte zájem. Emailem následně obdržíte poukázku, kterou si vezmete  s sebou na cvičení. Tento systém si pochvalují nejen majitelé sportovišť, ale i samotní Pražané, kteří ho už vyzkoušeli.

„Minulý rok jsem se na žádné cvičení, které jsem chtěla, ani nedostala. Telefonické rezervace byly chaotické. Letos jsem se naopak pár dní před Vánoci zaregistrovala na zumbu a ve čtvrtek jsem si dala pořádně do těla. Po tom vánočním obžerství to šlo ale ze začátku pěkně ztuha," sdělila Pražskému deníku se smíchem Petra Nová z Prahy 2. 

Podle množství rezervací je už nyní jasné, že loňský rok bude co do počtu sportujících Pražanů překonán. „Minulý rok si přišlo zacvičit kolem 17 000 Pražanů.  A tento rok to bude minimálně stejné množství, ale spíše více, i kvůli dvojnásobnému navýšení počtu sportovišť," řekl včera Pražskému deníku zastupitel Petr Bříza, který má na magistrátu na starosti sport a volný čas.

Zároveň ale dodává: „Kapacita rezervací je z 80 procent už naplněná, kdo si chce ještě do konce roku zasportovat, musí si pospíšit."

Pražané a sport

Z průzkumu, který si minulý rok zadal pražský magistrát, vyplynuly zajímavé údaje ohledně sportovních aktivit obyvatel hlavního města:

Téměř 300 000 Pražanů řadí sportování mezi své nejoblíbenější aktivity.

Mezi nejoblíbenější sporty, kterým se obyvatelé pravidelně věnují, patří plavání (pravidelně plave 33 % Pražanů), fotbal (29 procent), fitness (25 procent) a běhání (23 procent).

Pražané v 81 % využívají veřejných sportovišť, kam většinou chodí v doprovodu především se svými přáteli.