Ke stavbě hotelu vybral parcelu poblíž Obecního domu v Králodvorské ulici a realizací pověřil architekta Františka Malypetra. Své brány otevřela skvostná budova, doslova hýřící luxusem, na konci února 1927. Jméno dostala po svém zakladateli: Grand Hotel Steiner.

Zvonky nahradila světla

Interiéry hotelu zdobily tlusté koberce, zrcadla, mramor, hedvábné tapety i porcelánové doplňky. Hlavním lákadlem ovšem nebylo jen luxusní, nýbrž také moderní vybavení. V prosluněných apartmánech se nacházely telefony, koupelny s bidety, z kohoutků tekla teplá i studená voda, své věci mohli hosté uložit do vestavěných skříní a nechyběly ani výtahy či garáže pro tehdy se rozmáhající automobily.

Největší vymožeností však bylo světelné volací zařízení, které nahradilo hlučné zvonky, jimiž se dříve volala obsluha. Nově se stisknutím tlačítka rozsvítilo světlo nad dveřmi pokoje i v zázemí pokojských. Na rychlou reakci personálu dohlížel recepční pomocí řídícího panelu.

Masaryk tu měl lóži

Ze všech interiérů si největší slávu vydobyl taneční sál Boccaccio v novorokokovém stylu, zdobený umělým mramorem, plátky zlata a českým křišťálem. Ten měl vlastní vchod, aby hluční návštěvníci nerušili hotelové hosty, a odvětrávání, které odvádělo vydýchaný a začouzený vzduch. Boccaccio patřil na konci 20. a ve 30. letech k nejoblíbenějším destinacím pražské smetánky.

Čaje o páté a taneční večírky se zde pro velký zájem pořádaly každý den. Dokonce i rodina prezidenta Masaryka zde měla zarezervovánu celou jednu lóži. Dalšími vyhledávanými místy se stala visutá zimní zahrada, dvě terasy s výhledem na město či Francouzská restaurace v přízemí hotelu, kde své umění předváděl proslulý šéfkuchař Josef Bittermann, autor Velkého českého kuchařského lexikonu.

Návštěvníkům vstup zakázán

Během nacistické okupace se hotelu ujali Němci a původní majitelé uprchli do Itálie. Noblesa zůstala zachována, jen klientela se pochopitelně poněkud změnila. Ránu hotelu zasadil až komunistický převrat. Josef Steiner ho sám nabídnul nové vládnoucí straně pod podmínkou, že on a jeho rodina v něm budou moci zůstat aspoň jako zaměstnanci.

Tak jako mnoho jiných podniků, i Grand Hotel Steiner změnil jméno na Hotel Praha. Brzy nato byl uzavřen veřejnosti a stalo se z něho reprezentační ubytovací zařízení pro potřeby ÚV KSČ. Původní vybavení bylo rozprodáno nebo rozkradeno, telefony nahradila odposlouchávací zařízení. Vše se změnilo až po roce 1989, kdy se hotel vrátil původním majitelům. Ti jej následně prodali a nový vlastník zafinancoval rekonstrukci, která podniku vrátila jeho dřívější lesk. Slavnostní otevření Grand Hotelu Bohemia proběhlo 1. října 1993.