U Fleků, Pinkasů či například U Šuterů. To jsou jedny z nejzvučnějších jmen pražské hospodské scény. Nejedná se sice o místa světových gurmánských zážitků, návštěvníci ale nejčastěji vzpomínají na nezapomenutelnou atmosféru a skvělé pivo.

Nejznámějším štamgastem byl Hašek 

Řeč je o slavných pražských hostincích s dlouhou historií, ve kterých hledala útočiště řada významných osobností české inteligence minulého století. Zejména zlatý mok sem chodili popíjet například Jaroslav Hašek, Voskovec s Werichem, Karel Čapek nebo Bohumil Hrabal. V souvislosti s jejich návštěvami vzniklo množství různých legend a historek, které kolují v pražských kuloárech dodnes.

Snad nejmytizovanějším hospodským štamgastem je právě Jaroslav Hašek. O jeho neuvěřitelných kouscích hovoří celé knihy. Hašek se velmi často vyskytoval U Brejšků, kde všechny bavil veselými historkami a přednáškami na nejrůznější témata.

Vycházka novým městem. Infografika.

Návštěvníci mohou poznat i oblíbené kino či radnici 

Vrcholem jeho umění byla schopnost doslova oškubat vybranou oběť o všechny peníze, opít ji do němoty a zároveň si z ní celou noc tropit žerty. Brejškův hostinec vyhledával nejen pro dobrou společnost, ale i kvůli vyhlášené kuchyni. Ta byla nejen výborná, ale i cenově dostupná. Haškovy stopy naleznou návštěvníci v interiéru hostince dodnes. Prostor je totiž v současnosti vyzdoben na motivy Haškovy nejznámější literární postavy, Švejka.

Procházka s Prahou Neznámou přinese řadu zastávek spojených s životem v novoměstských hospodách. Řeč ale bude i o dalších důležitých objektech Nového Města, jako je novorenesanční radnice či oblíbené kino Mat.

Hostince a pivnice Nového MěstaKomentovaná procházka se uskuteční v neděli 13. listopadu
Začátek v 17 hodin
Sraz účastníků bude před kubistickou lucernou na Jungmannově náměstí
Délka vycházky 1,5 hodiny
Terén je vhodný pro vozíčkáře i kočárky
Provází Kateřina Racková
Účastníci se mohou těšit na procházku vážnou i nevážnou, pojednávající o historii hospodských budov, ale i o tehdejším koloritu. Kromě hostinců budou na programu i další místní zajímavosti a architektonické perly.

Praha Neznámáje projekt Petra Rysky, který jej založil v roce 2013
neznámá zákoutí metropole představuje na webu www.prahaneznama.cz
facebookový profil sleduje přes 81 tisíc fanoušků
 Petr Ryska: Praha Neznámá 

Čtěte také: Lucie Babíčková: Lidé smrt upozaďují a dělají, že neexistuje