Přispěchala včas. V autě pak sice bylo hodně mokro – podařilo se však zabránit vážnějším škodám. Plameny zachvátily uzavíratelnou odkládací přihrádku v palubní desce – a díky rychlému zásahu se dál nerozšířily.

Požár interiéru auta.

Odjezd z pivnice na motorce zavání trestným činemVrávoravou chůzí vyšel muž z pivnice, posadil se na motorku – a prudce se rozjel. Takový výjev se v noci na úterý odehrál přímo před očima strážníků z Prahy 4 hlídkujících v Táborské ulici. Ti se pustili za ním – a když ho v Nuselské ulici zastavili, měli jasno: 38letý muž má notně upito.
Následky, které předtím mohli jen vidět, teď bylo i cítit! Dechová zkouška pak znamenala číselné vyjádření zjištěného stavu: bezmála dvě promile. Podezřením ze spáchání trestného činu se nyní zabývá policie.
 

Muž, který měl hlídat hotel, nadýchal dvě promileZ práce rovnou na záchytku putoval 73letý muž, který popil v době, kdy měl hlídat staveniště rekonstruovaného hotelu. Postarali se o to pozorní občané, kteří kolem deváté večer přivolali strážníky z Prahy 9 k muži ležícímu v křižovatce ulic Lihovarská a Drahobejlova. Hlídka městské policie našla muže zjevně ovlivněného alkoholem, který sotva stál na nohou. A to měl ještě oporu: opíral o sloup veřejného osvětlení. Muž, který nadýchal přes dvě promile, pak vysvětloval, že nedaleko dělá ostrahu – přičemž svěřenou stavbu nijak nezajistil. Dveře hotelu nechal otevřené. Budovu předali strážníci zástupci firmy zajišťující rekonstrukci – a hlídač, který si neuhlídal způsobilost k výkonu práce ostrahy, byl převezen na záchytnou stanici. Dohru ještě bude mít událost na radnici.