Komě bazénů se mohou Pražané zchladit i v některých přírodních rybnících a nádržích. Ne všechny však prošly hygienickou kontrolou bez poskvrny. Kvůli přemnoženým sinicím platí i nadále zákaz koupání v Šeberáku v Kunraticích.

Koupaliště Šeberák. Ilustrační foto.
KRÁTCE: Koupaliště Šeberák a Hostivař stále trápí sinice

Ideální je vyrazit jen ke dvěma koupalištím

V Hostivaři naopak hygienici ve čtvrtek zákaz koupání zrušili. Stále však varují, že voda není k radovánkám zcela vhodná. Neodpovídá totiž hygienickým limitům a představuje zdravotní riziko zvláště pro citlivé jedince. „Mezi ně patří těhotné ženy, lidé trpící alergií a také osoby s oslabeným imunitním systémem,“ vyjmenovává ředitel Hygienické stanice hlavního města Prahy Jan Jarolímek. Rybník Motol a Džbán hlásí, stejně jako po celou letošní sezonu, potíže se sníženou průhlednosti vody.

Ideální je tak vyrazit jen ke dvěma pražským koupalištím. První je Biotop v Radotíně, v němž probíhá čistění vody bez chemie, a to pomocí rostlinek a přírodních ekosystémů. Druhým místem pak je nádrž v Divoké Šárce.

PRAHA 4 buduje první retenční nádrž v ZŠ Jílovská
Pražský boj proti suchu: Pomohou nové rybníky a nádrže

Nevěříte rybníkům? Vydejte se k bazénu

Ne každý Pražan skáče radostí, má-li se vydat k rybníku. Pro ně je v Praze hned několik bazénů, kde si s čistotou vody nemusí lámat hlavu. Za 120 korun si lidé užijí celý den třeba v rekreačním areálu Pražačka v Praze 3, 160 korun zaplatí za koupání na plaveckém stadionu v Podolí, na Slavii stejně jako na Petynce. Za celodenní vstup na Ládví nebo na Stírce pak zaplatí 140 korun. Mnohé areály navíc nabízejí i občerstvení a další vyžití. Na některých najdete extra mega super studenou vodu, na jiných tobogán, aquazorbing, možnost zasportovat si či divokou řeku.

Rybník. Ilustrační foto.
Praha vykoupí za 8 milionů korun tři pozemky s rybníky v Dubči